Květen 2010

Glam Nation Tour (04.06. - 16.12. 2010)

15. května 2010 v 16:22 Tour
columbus

První solové turné Adama Lamberta ve čtvrtek odehrálo svou labutí píseň a po šesti měsících vyhaslo. V srdcích fanoušků však bude plápolat ještě dlouhou dobu. I když Glam Nation Tour nezavítalo do naší země, někteří z nás si nenechali ujít první příležitost spatřit Adama Lamberta a jeho láskou kypící turné.

6 měsíců, 19 států, 115 koncertů a 195 dní. Přesně takhle se dá v cifrách shrnout první turné Adama Lamberta. Než však začneme mapovat celé období Glam Nation Tour, pozastavme se ještě na chvíli nad tím, jak turné vznikalo. Po vydání debutové desky For Your Entertainment začal být o osobnost Adama Lamberta obrovský zájem. Nátlak fanoušků, kteří chtěli vidět Adama Lamberta na tom místě, kde by někdo řekl, že se tam skoro narodil - jeviště, stále narůstal. Vždyť tenhle extravagantní zpěvák navždy změnil hranice americké pěvecké show American Idol, kde kolo od kola předváděl dechberoucí show, kterou americká veřejnoprávní televize jen tak nezažila.

Adam Lambert si brzy sám uvědomil, že ho návrat na jeviště láká čím dál víc, ač zaneprázdněn propagací své debutové desky, která pomalu začala prorážet v Evropě, ve své hlavě začal vytvářet svět Glam Nation Tour. Hlavní inspirací se mu stalo mystické město New Orleans, kde napsal otevírací píseň a hnací sílu celého turné Voodoo. Následoval kolotoč rychlých událostí, od výběru členů týmu, kostýmů, setlistu nebo učitele zpěvu.

Adam Lambert své spolupracovníky na turné vybíral velmi obezřetně. Hlavní kostru složil ze svých bývalých přátel a nadějných umělců, s kterýma se seznámil v průbehu své undergroundové či
sp2
divadelní minulosti. Z celého týmu Glam Nation Tour se najednou stal obdivuhodný kolektiv, který se už jen tak nevidí. Celá skupina se začala nazývat jednou velkou rodinou a láska, která prezentovala celé turné, začala sklízet své první ovoce.

Americká část turné začala 4. června ve Wilkes Barre. Svět tehdy poprvé spatřil sice skromné, ale velmi promyšlené a propracované turné, které ještě vyzdvihovalo excelentní muzikantské výkony. Autobusy, které se na následují měsíce staly domovem mladých nadějných umělců, začaly projíždět Amerikou klubové prostory. Koncerty se často odehrávaly na neobvyklých místech, ať už pod

22. června se Glam Nation Tour přiřítila do nejlidnatějšího města Spojených států, New Yorku, kde byla tahle show poprvé podrobně reportována. Pro tuhle show se však váže také další jedno poprvé. Adam Lambert a Tommy Joe Ratliff při písni Fever zopakovali provokativní polibek z předávání American Music Awards. Od té doby se mezi fanoušky Adama Lamberta začaly objevovat tzv. Adommy příběhy, tedy smyšlené příběhy o romanci mezi těmahle dvěma hlavníma tvářema Glam Nation Tour. Polibení při písni Fever nakonec zůstalo charakteristické po celou dobu show a na youtube ještě dnes můžete vyhledat několik sestříhaných videií, které zachycují tenhle vášnivý okamžik.

První solové koncerty Adama Lamberta si vyhledalo široké spektrum fanoušků. V publiku málokdy chyběli starší dámy, páry, teenagerky, nebo zástupci homosexuální komunity. Turné se však
sp3
nevyhnulo ani doprovodným protestům. Ten první se konal 15. července při koncertě v Kansas City. Před koncertní halu se vypravilo několik přívrženců kontroverzní sekty The Westboro Baptist Church, která radikálně vystupuje proti homosexuálům. Opravdová láska však vyhrála, když se tohle protestní seskupení objevilo znovu před koncertem ve Springfieldu. Tentokrát však narazilo na skupinu podporující Adama Lamberta a jeho tým, a radikální náboženskou sektu naprosto zneviditelnila.

Glam Nation Tour se však nevyhnulo ani změnám v obsazení účastníků. Nejdříve se s týmem rozloučila nadějná australská kytaristka a zpěvačka Orianthi, následována mladou a neméně talentovanou zpěvačkou Allison Iraheta, která několikrát ani nemohla vystupovat kvůli svém nízkému věku. 21. července jednu show vynechal baskytarista Tommy Joe Ratliff kvůli závažným rodinným důvodům. Se show se na nějaký čas rozloučil i maskér Sutan Amrull, který měl pracovní povinnosti ve své úspěšné firmě, byl však nahrazen sympatickou maskérkou Jeni Chua. Nadobro se však s Glam Nation Tour rozloučil bubeník Longienu Parsons III., který se vrátil ke své obnovené kapele Yellowcards. 15. září proběhl jeho poslední koncert za zády Adama Lamberta, který je hodnocen jako jeden z nejlepších a nejoriginálnějších. Hned 17. září se za bicí posadil Isaac Carpenter, který se bleskově mezi partou Glam Nation Tour zabydlel a přinesl čerstvý vítr nejen do show.

25. září začalo mezinárodní turné Adama Lamberta a rovnou velkolepe před singapurskými fanoušky při příležitosti pompézní Velké ceny Formule 1. Turné se poté přemístilo do Asie, kde je
sp4
Adam Lambert jeden z nejžádanějších umělců z americké popové scény, doprovázen menší úpravou setlistu, do kterého byla přidána píseň For Your Entertainment a výhradně pro asijské fanoušky také Broken Open.

V Asii se uskutečnilo kromě pěti tokijských koncertů také několik ostře sledovaných show. Jednou z nich byla show v Manile. Ještě několik týdnů před koncertem se spekulovalu, že by skromnou show ve filipínském hlavním městě mohlo navštívit až 50.000 fanoušků, nakonec realita přinesla okolo 20.000 fanoušků, což je však také obrovský úspěch. A netřeba připomínat kontroverzní koncert v Kuala Lumpur, do kterého zasáhla vládnoucí islámská politická strana. Koncert v Malajsiji se nakonec odehrál bez menšího konfliktu, a malajsijským publikem byl přijat velmi vřele, záznam z koncertu se dokonce vysílal v hlavním vysílacím čase v tamní hudební stanici.

17. října se turné přemístilo na ostrovní státy. Prvním koncertem na Novém Zélandě překvapili baskytaristu Tommyho Joe Ratliffa, kterému speciálně na jeho narozeniny zahráli legendární píseň Enter Sandman. Druhý šokující okamžik přišel při koncertě v Sydney, kdy Adam Lambert skočil mezi fanoušky a dva z nich políbil. Tzv. tongue diving Adam Lambert předvedl už jednou při americké části turné, v Austrálii byl však okořeněn i následnými hrátky s vokálistkou Camilou Grey.

sp5
Z prosluněných pláží se nakonec turné přemístilo na chladný starý kontinent, kde Adam Lambert odehrál několik velmi očekávaných koncertů. Některé z nich navštvili i fanoušci z České republiky nebo Slovenska a přinesli své vlastní reporty, které najdete v postraním menu na blogu. Adam Lambert si evropskou část turné velmi užíval, zvlášť také proto, že je vášnivým cestovatelem a evropská města ho obzvlášť okouzlila. Vrcholem evropské turné byly koncerty v Mnichově se svérazným přídavkem 20th Centruy Boy a ve svobodomyslném Amsterdamu.

První turné Adama Lamberta je za námi a doufáme, že jistě ne poslední. Tahle šestiměsíční zkušenost byla vrcholem samotného začátku kariéry Adama Lamberta a uzavřela jednu významnou etapu v jeho životě. Přineslo několik okamžiků, které ovlivnily několik fanouškům po celém světě a tohle byl jen počátek cesty Adama Lamberta.

První fotky z If I Had You

15. května 2010 v 14:54 Photoshoots
První fotky z natáčení klipu If I Had You, které proběhlo tenhle týden v LA, jsou na světě.J. Scott G. - Live The Life feat. Adam Lambert

15. května 2010 v 14:17 Media
J. Scott G.
Před pár měsíci byla zpřístupněna ukázka nové písničky J. Scott G., ve které hostoval Adam Lambert. Dnes ji ve finální verzi J. Scott G. umístil na svůj MySpace.

Kdo je J. Scott G.?

J. Scott G. je producent, DJ z Kalifornie. Zaměřuje se na kombinaci electro/rock/dance hudby. Spolupracoval už např. s královnou pop music Madonnou nebo průkopníkem nových hudebních trendů Davidem Bowiem. Pracoval také na soundtracku k filmu Twilight, který se stal absolutním hitem v kinech na celém světě. Posledním velkým soustem je spolupráce s finalistou soutěže American Idol Adamem Lambertem.

Adam Lambert o J. Scott G. prohlásil:
"Neuvěřitelný spolupracovník! Producent ostrý jako břitva a gentlaman. J. Scott G. je hvězda!"


Live The Life poslechněte zde


Adam Lambert v T-Music Chart

13. května 2010 v 21:10 Media

t-music
Konečně jsme se dočkali zařazení Adama Lamberta do největší hitparády v České republice T-Music Chart. Dnes byl nasazen jako druhá novinka s pilotním evropským singlem Whataya Want From Me. Hlasovat můžete každý den přes stránky T-Music Chart až do čtvrtka, kdy se aktuální kolo uzavírá.

HLASUJTE ZDE


Hitparáda T-Music Chart má premiéru každý týden ve čtvrtek v 18:00 na největší československé hudební stanici Očko TV. V repríze potom běží v sobotu ve 13:00 a v neděli ve 20:00. T-Music Chart můžeš naladit i na rádiu Evropa 2 ve čtvrtek v 18:00 a v neděli v 18:00.

Videoklip If I Had You dotočen!

13. května 2010 v 18:23 Adam Lambert
Videoklip ke třetím americkému singlu If I Had You byl dotočen. Své fanoušky o tom informoval Adam na twitteru:

"Připravuji se na celonoční natáčení klipu If I Had You"

"Pozval jsem hromadu přátel svých herců, aby byli v pozadí videoklipu. Bude to jedna velká šťastná rodina."

"Balíme to. Whew."

"Velký dík směřuje k úžasnému obsazení a partě z videoklipu If I Had You"

Více o videoklipu zde


Světové hitparády: aktualizace

13. května 2010 v 18:13 Media
USA:
Billboard HOT TOP 100 (singlová hitparáda)
Whataya Want From Me
24. místo (minulý týden 18.)
43.000 (-17% ; 1.146.000)

Billboard 200 (albová hitparáda)
For Your Entertainment
9.000 (+22% ; 632.000)

UK:
Singlová hitparáda
For Your Entertainment
30. místo (minulý týden 39. místo)

ČR:
Hranost Rádií IFPI
Whataya Want From Me
37. místo (minulý týden 43. místo)

Hlasujte pro nejlepšího amerického Idola!

13. května 2010 v 17:38 Media
Billboard - anketa
Americký hudební server billboard.com spustil tenhle měsíc anketu o nejlepšího soutěžícího z americké castingové reality show American Idol. V USA právě finišuje 9. sezona téhle populární show a od nové sezony na americký trh vtrhne jiná obdoba téhle soutěže - původní britský výrobek X Factor.

Od dnešního dne se hlasuje i o nejlepšího zpěváka, který vzešel z téhle soutěže (pro nejlepší zpěvačku ze soutěže se už nějakou dobu hlasovalo). Hlasovat tedy pochopitelně můžeme i pro Adama Lamberta, který skončil v 8. sérii na 2.místě. Nutno však podotknout, že druhé místo bylo překvapením, protože od začátku živých kol byl jasným favoritem na výhru. Nakonec však vyhrál "chlapec od vedle" popák Kris Allen.

Billboard.com týden, co týden sestavuje oficiální americkou singlovou hitparádu. Těsně před spuštěním hlasovaní zveřejnil své vlastní výsledky o nejlepšího soutěžícího z American Idol. Aby vše bylo objektivní soutěžící posuzoval podle tří kritérií
- prodeje alb
- prodeje písniček
- hranost v rádiích

Lambert se umístil na skvělém 12. místě, i když měl značně menší čas na nahrání takových výsledků, jako jiní soutěžící. Těsně před ním na 11. místě je právě Kris Allen. Anketu Billboardu vyhrál vůbec první vítěz téhle show Kelly Clarkson. Za ní v závěsů Carrie Underwood a Chris Daughtry. Teď je vše v rukou fanoušků. Co myslíte, je Adam to nejlepší co American Idol nabídl?

HLASUJTE ZDE


Informace o Glam Nation Tour

10. května 2010 v 16:19 Tour
Glam Nation Tour

Už za necelý týden začíná první oficiální tour Adama Lamberta, které nese název Glam Nation Tour. Tour poběží po dobu 5 měsíců. Nelze však vyloučit, že se doba trvání prodlouží a Lambert s turné navštíví i zahraničí, jak dříve v jednom rozhovoru naznačil. Zatím se všechny data týkají jen USA a aktualizované budou zde na blogu.

Předskokankou číslo 1 na tour nebude nikdo jiný než Allison Iraheta - soupeřka Lamberta v 8. sérii American Idol, kde skončila na 4. msítě jako nejlepší dívka. S Adamem je však výborná kamarádka a už několikrát si zazpívala po jeho boku, např. při letní tour k American Idol. Iraheta vydala minulý rok debutovou desku Just Like You, která byla kladně hodnocena kritiky. Z desky vydala zatím jediný singl Friday I'll Be Over You. Na letošní rok chystá vydat druhý singl Scars.

Druhou předskokankou je velmi talentovaná australská zpěvačka a kytaristka Orianthi, která měla být hlavní kytaristkou při turné This Is It zesnulého Michaela Jacksona. Minulý rok vydala svoji druhou desku, ze které vzešel doposud jediný singl According To You, který se dostal do TOP 20 oficiální americké singlové hitparády.

Na svém twitter účtu Lambert prozradil bližší informace k tour:

"Glam Nation Tour bude rozděleno na 3 druhy vystoupení: Rockové s kapelou, popové s tanečníky a akustické."

"Jsem vzrušený až přivezu svoji show mým úžasným fanouškům. Vybuchnou třpytky a glam. Společně unikneme do jiného světa."

Nejbližší data:

15. květen - Los Angeles
22. květen - Mansfield
4. červen - Wilkes-Barre

If I Had You - informace k videoklipu

8. května 2010 v 21:01 Adam Lambert
If I Had You
V pořadí třetím americkým singlem z desky For Your Entertainemnt se stala píseň If I Had You. Včera proběhl casting k videoklipu, který se bude natáčet 12. května. GLAMBERT.BLOG.CZ vám přínáší exkluzivní informace o videoklipu.

Videoklip bude režírovat osvědčené jméno Bryan Barber, který režíroval např. Hey Ya! (OutKast), Ain't No Other Man (Christina Aguilera), I Do Not Hook Up (Kelly Clarkson), Left Outside Alone (Anastacia), Bad Boys (Alexandra Burke) nebo Carry Out (Timbaland).

Natáčet se bude 12. května v domácím městě Lamberta Los Angeles.
Videoklip se bude odehrávat v temném, ale překrásném lese, kde bude spuštěna neskutečná světelná show, podobná polární záři z Norska. Bude tam probíhat sjezd nejrůznějších typů lidí, seznamování, tančení a pořádná party, která bude zobrazena pod rouškou krásy a tajemství.

Požadovaní lidé: Ve věku 18-27 let muže i ženy jakékoliv rasy, národnosti nebo sexuální orientace. Všichni komparzisté budou tančit nebo se potulovat v pozadí. Přednost mají umělecké, kreativní a excentrické typy s osobitým stylem.